Alanya’da emlak satın almak için en önemli 4 nedeni açıklıyoruz. İster yatırım için, isterseniz de yerleşmek için olsun, Alanya, birçok açıdan tam bir cazibe merkezidir.

 

Neden Alanya’da Emlak Almalısınız ?

Her geçen gün Alanya’nın popülerliği daha da artmaktadır. Türkiye’de ki diğer tatil şehirlerine göre daha hızlı yapılaşan Alanya’ ya talep o nedenli büyük ki, yapılan yeni binalar ve sitelerde, Alanya’da emlak fiyatlarının hızlı artışına engel olamıyor. Bu nedenle, Alanya’da ev satın almak yatırım için ideal olarak değerlendirilebilir.

Ancak, Alanya’ nın doğal güzellikleri, batmayan güneşi, aktif sosyal hayatı, ulaşım imkanları, etkinlik zenginliği, Tarihi değerleri ve akdeniz ikliminin en tropik bölgelerinden olduğunu söylersek sanırım yaşamak içinde son derece ideal bir cennet olduğu fikrine katılırsınız.

Bu yazımızda bu cazibe merkezinin en belirgin 5 özelliğini sizler için derlemeye çalıştık.

Seyir terasından Alanya'ya bakış
Seyir terasından Alanya’ya bakış

Alanya, Türkiye’nin turizm gözbebeği şehirlerinden biridir. Bu Alanya’nın yurtdışı tanınırlığını artırmaktadır. Yurtdışından büyük bir talep gören Alanya, bu nedenle Türkiye’nin birçok şehrinden çok daha hızlı büyümekte ve talep görmektedir. 2020-2021 Korona virüs pandemisi bu talebin artmasını hızlandırmaya başladı. 2022 Rusya savaşı ile Alanya ve çevresine gelen birçok Ukrayna ve Rus vatandaşları da Alanya ve Antalya emlak piyasasının daha da yükselmesine katkı sağlamaktalar.

Tüm bu gerçeklere baktığınızda, Alanya’nın yatırım için fırsatlar sunduğunu, yapılacak yatırımlarında hızlı ve yüksek kazançlar getireceğini görebilirsiniz. Satın alacağınız bir dairenin kira getirisi, diğer farklı yatırım araçlarından çok daha fazla kazanç sağlamaktadır.

Öyle ki ; Dairenizin 3-5 günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanması da mümkün. Ayrıca tüm bu kiralama organizasyonunu sizin adınıza TOKUŞ İNŞAAT olarak ta üstlenebiliyoruz.

Neden sizin de , dünyanın gözde turizm şehirlerinden Alanya’ da bir yazlık eviniz olmasın ki !

Alanya-Kleopatra-Plaji
Alanya-Kleopatra-Plaji

2. Alanya’da yaşamak, cennette yaşamak gibidir.

Alanya doğal güzellikleri ile bir dünya markası olmuştur. Dünyaca ünlü kleopatra plajı başta olmak üzere, Dilvarda yarımadası, Damlataş ve Dim mağaraları, dim çayı, Alanya terası, keykubat plajı, Sapadere kanyonu, safari düzenlenen ormanları ve dahası ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Alanya aynı zamanda Türkiye’nin meyve ve sebze üretim merkezlerinden biridir. bu özelliği nedeni ile Alanya pazarları çok meşhurdur. Taze meyve sebzeyi ekonomik fiyatlara bulabilirsiniz. Hem ekonomik hem de lezzetli beslenmenin tadına varabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme yanı sıra, yılın ortalama 300günü bulan güneşi, incekumlu plajları insanın ömrüne ömür katmaktadır.

Diğer yandan “ev alma komşu al” demiş eskiler. Alanya’nın insan yapısına bakacak olursak. Alanya’nın metropolitan bir toplumsal yapısı mevcuttur. Türkiye’nin her şehrinden insanlar burada yaşamaktadır. Alanya çok, göç alan bir şehirdir. Ayrıca 70.000’den fazla yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu mevcuttur. Rus, Alman, Ukraynalı, Danimarkalı, Finlandiyalı, İsveçli, Macar, Romanyalı gibi birçok milletten insan Alanya’da huzur içinde yaşamaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok etkinlik yapılmaktadır. Festivaller, yarışmalar, konserler, şenlikler şehridir Alanya. Bu metropolitan yapısı sayesinde birçok alanda başarılı etkinlikler düzenlemektedir.

Ayrıca su sporları, tekne turları, Yamaç paraşütü aktiviteleri, dalgıç okulu, balık avlama, doğa sporları, hamam ve saunaları, barlar sokağı, diskolar caddesi, dünya mutfakları restoranları gibi pek çok aktivite yapılabilmektedir.

Alanya’da bulunan emlaklar, uygun fiyatlıdır. 70.000€ gibi fiyatlardan başlayan Sıfır daireler portföyümüzde bulunmaktadır. Alanya’da emlak fiyatlarının ekonomik olması sayesinde, istediğiniz standartlarda eve kavuşmanız daha kolay olacaktır.

Alanya emlak piyasasında her çeşit gayrimenkulü ve emlağı bulmak mümkündür. Yazlık daire, apartman dairesi, denize sıfır site dairesi, müstakil villa, Dublex ve triplex daireler, penthouse’lar, otel konseptine sahip site ve apartmanlar, Dublex veya triplex müstakil villalardan oluşan siteler ve dahası.. Alanya da gelişmiş olan bu emlak piyasası aynı zamanda da her isteğe ve arzuya uygun emlakları, mülkleri barındırmaktadır.

Ayrıca hayalinizde ki evi bulmanız konusunda TOKUŞ İNŞAAT danışman ekibimiz size yardımcı olmaktadır.

4. Alanya ulaşımı kolay bir şehirdir.

Alanya’ya deniz, hava ve karayolları ile erişim mümkündür.  En hızlı ulaşım olan uçak ile Alanya’ya, Alanya-Gazipaşa havaalanından gelişiniz 30-40 dakika sürmektedir.

Yani İstanbul’dan, Alanya/Gazipaşa havaalanı üzerinden Alanya’ya gelmek isteseniz: 1 saat uçuş ve yarım saat Havaş otobüsleri ile toplam da bir buçuk saate Alanya’da olabilirsiniz. Antalya havaalanından ise 2 saatlik bir yolculuk gereklidir.

Alanya limanında hem uluslararası hem de yurtiçi iskeleler bulunmaktadır. Alanya yat limanı da mevcuttur. Karadan araçla ise Antalya 2 saat iken Konya 4-5 saat sürmektedir.

Şehir içi ulaşım ise ; Artık birçok şehirde ızdırap olan trafik çilesi Alanya’da bulunmamaktadır. Alanya’da birinci sınıf toplu taşıma mevcuttur. Klimalı belediye otobüsleri, 12-15 km menzillere kadar servis düzenlemektedir. Alanya beldelerine ise kolay güzergahlar üzerinden binebileceğiniz dolmuşlar hareket ederler. Taksiler, rent a car firmaları, kiralık scooterlar (bin bin) , bisiklet kiralama, diğer ulaşım imkanlarındandır.